5 paprasti patarimai, kaip išmokti tekstus rašyti greitai?

Ar žinai, kad išmokti greitai ir kokybiškai rašyti SEO, parduodančius ar tiesiog tinklaraščio tekstus nori ne tik naujokai, bet ir patyrę copywriter’iai. Taip jau kartais nutinka, kad net ir po keleto mėnesių ar metų praktikos ši problema neišnyksta ir trukdo darbuotis efektyviai.

Neslėpsiu, kad noras parašyti „ką nors“ savo tinklaraščiui man anksčiau taip pat dingdavo, kai šiam darbui tekdavo paaukoti visą savo dieną. Tačiau viskas pasikeitė, kai ėmiau laikytis kelių paprastų taisyklių, kuriomis noriu pasidalinti su tavimi.

Šis įrašas turėtų būti naudingas:

  • pradedantiems ir jau patyrusiems copywriter’iams;
  • rašantiems savo tinklaraštį internete (blog’ą);
  • aktyviai naudojantiems email marketingą (naujienlaiškių rinkodarą);
  • rašantiems SEO tekstus ir straipsnius;
  • kuriantiems „parduodančius tekstus” prekei, paslaugai ar interneto svetainėms;
  • tiems, kas nori išmokti bet kokį tekstą rašyti greičiau.

Rašyti greitai – nereiškia rašyti blogai

Prieš kalbant toliau iš pradžių susitarkime, kad rašyti greitai, tai nereiškia rašyti blogai. Gaila, tačiau labai dažnai žmonės savo darbą vertina pagal tai, kiek laiko jam sugaišta. Mano marketingo ir copywritingo mokytojas Algirdas Karalius labai dažnai sako, kad bet kokio įgūdžio gyvenime galima išmokti labai greitai. Ir žinai, aš 100% su tuo sutinku.

Kodėl? Juk tu gali sugaišti dvi ar tris dienas, bet parašyti blogą tekstą. O tuo pačiu geras tekstas gali būti parašytas vos per keletą valandų. Tai priklauso tik nuo tavo profesionalumo ir turimų įgūdžių. Mokėjimas rašyti greitai –  tai viena iš savybių, lemiančių copywriterio profesionalumą.

Tad kaip gi išmokti greitai rašyti ir kokybiškai?

Meistriškumas rašyti greitai, atsiranda kartu su patirtimi

Banalu, bet ką daryti, jeigu tai tiesa? Rašymas – tai toks pats įgūdis kaip ir kiti. Šiuo atveju kalbu apie minčių dėstymą lape, o ne apie mechaninį teksto rinkimą.

Prisimink, kaip kažkada tau teko mokytis naujų dalykų. Pavyzdžiui vairuoti automobilį arba mokytis anglų kalbos. Tikriausiai pradžia būdavo lėta ir pasitaikydavo nemažai klaidų. Tačiau kuo daugiau tu praktikavaisi tuo geriau ir greičiau pasiekdavai gerų rezultatų.

#1 patarimas – rašyk, rašyk ir dar kartą rašyk

Taigi pirmas mano patarimas – rašyk, rašyk ir dar kartą rašyk. Rašyk užsakomuosius, parduodančius tekstus, rašyk kitiems puslapiams ar savo tinklaraščiui. Jeigu jo dar neturi – tai susikurk. Rašyk socialiniuose tinkluose. Tačiau rašyk platesnius įrašus, o ne tokius, kaip „vau, autorius gerai varo!“

Jeigu tu nusprendei, kad rašymas tau padės užsidirbti arba nori tapti savo srities ekspertu – rašyk kasdien.

Be to, jeigu tu rašysi skirtingų formatų SEO tekstus ar straipsnius, įrašus blog‘ui, socialiniuose tinkluose, rašyti taps įdomiau. O svarbiausia, kad taip tavo rašymo įgūdis formuosis žymiai greičiau. Nes visko gali išmokti labai greitai, jeigu mokaisi to dalyko su malonumu.

 #2 patarimas – nesijausk atsakingas už rezultatą

Daugelį mūsų stabdo visuomenės nuomonė – „o ką gi žmonės pasakys?“.

Tai yra baimės ir atsakomybės jausmas. Patikėk tas sušiktas jausmas buvo ir manyje. Aš įsivaizduodavau, kad rašau visam Internetui ir mano tekstus perskaitys šimtai, o gal net tūkstančiai žmonių. Ir ką gi jie pasakys? O kas, jeigu kam nors nepatiks kuri nors mano mintis? Kas bus, jeigu kažkas suras klaidą tekste? O jeigu pakomentuos blogai… ?!

Taip vieną tekstą rašydavau keletą dienų ir skaitydavau jį prieš paskelbdamas kelias dešimtis kartų. Skaitydamas taisiau ir taisiau..

Bet vieną dieną supratau, kad taip aš nieko neišmoksiu! Tiesiog nespėsiu žengti koja kojon su gyvenimu. Kai supratau tai, viskas pasikeitė į gerą pusę – turinys ėmė gimti laisviau.

Taigi ir tu pamiršk visa tai ir paleisk savo tekstą „gyventi”. Mano patarimas tau labai paprastas.

Bet koks parašytas parduodantis tekstas, parduoda daug geriau negu neparašytas 🙂

Nori, atskleisiu baisią paslaptį?

Pasirodo, kad bet kurį ir bet kokio autoriaus tekstą gali bet kas sukritikuoti. Ir paradoksas, kad kuo geresnių rezultatų tu pasieksi, tuo dažniau tave kritikuos. Deja realybė tokia, kad tu nesi šimto baksų kupiūra, todėl visiems neįtiksi.

Pabandyk google paieškoje suvesti savo mėgstamo ir svarbiausia žinomo žmogaus pavardę ir žodį „atsiliepimai“. Galiu patikinti, tave kad 9 atvejais iš 10 tu rasi nemažai kritikos, net jei tavo mėgstamas žmogus yra pripažintas bei gerbiamas visuomenėje. Todėl nekritikuojami tik tie, kurių niekas nežino.

Taigi kuo greičiau pamiršk šią atsakomybės naštą. Juk tu rašai tiesiog tekstą! Ir tai tikrai nėra tavo viso gyvenimo darbas, nuo kurio priklauso, ar gausi Nobelio literatūros premiją.

# 3 patarimas – pradedant rašyti reikia tiesiog pradėti rašyti!

Labai dažnai ir dauguma pradedančiųjų copywriterių gali po keletą valandų ar dienų „ruoštis“, bandyti įsijausti į kūrybinę būseną, laukti įkvėpimo. Pvz. geriant kavą, išeinant parūkyti ir „pamąstyti“, vėl geriant kavą ir t.t. Toks procesas gali tęstis paromis. Nors iš tikrųjų tereikia prisėsti ir pradėti rašyti. Tai tiesiog darbas, įdomus, kūrybinis, bet visgi darbas.

Viskas, kas aprašyta aukščiau, tinka kuriant bet kokio turinio tekstą. Taigi prieš rašant bet kokį straipsnį ar įrašą, tau reikia surinkti medžiagą, susikurti planą ir sėsti rašyti. Štai ir viskas!

 #4 patarimas – venk mechaninių klaidų

Jeigu tu lėtai spausdini, užsirašyk į greito spausdinimo kursus. Arba kol jų dar nepradėjai lankyti, straipsnius rašyk ranka ant lapo.

Beje praktika rašyti visų pirma ant lapo, o po to surinkti kompiuteriu yra bene pati geriausia. Bent jau man tuomet gaunasi pati geriausia teksto kokybė, nes rašant iš karto matosi visuma. Be to patį tekstą taip lengviau redaguoti nei kompiuteryje. Vėliau tau tiesiog reikės surinkti jau parašytą tekstą, o tai vyks daug greičiau.

Greito spausdinimo įgūdžių nebuvimas – tai kliūtis, stabdanti tavo mintis, o visas kliūtis būtina šalinti! Todėl arba rašyk ant popieriaus ir po to surink tai ką parašei klaviatūra, arba išmok „aklojo spausdinimo” technikos. Šio dalyko kaip tik ėmiau mokytis ir savo rezultatais būtinai pasidalinsiu, kai tik juos turėsiu.

 #5 patarimas – venk pertraukų

Visam laikui atsimink – visą tekstą reikia parašyti vienu prisėdimu. Parašyti straipsnį ar tinklaraščio įrašą vienu prisėdimu gali kiekvienas. Perskaityti ir redaguoti galima ir būtina praėjus kažkiek laiko.

Pvz. aš parašęs parduodantį tekstą jį tikrinu ne anksčiau nei po 12 val. Kitaip tariant „reikia permiegoti su straipsnio mintimis”, kad galėtum kitą dieną į jį pažvelgti „kitomis akimis”.

Bet atmink, kad pagrindinis tekstas turi būti parašytas vienu kartu. Pavyzdžiui, jei parašei keletą pastraipų, pasidarei arbatos pertrauką, atsiliepei telefonu, tu neteksi ne tik sugaištų dešimties minučių, o mažiausiai pusės valandos. Dar kitos dvidešimt minučių bus išnaudotos tam, kad vėl „įsijaustum“ į tekstą.

Taigi jeigu nori išmokti rašyti greičiau, vadovaukis šiais paprastais patarimais ir pamatysi, kad tekstų rašymas tampa vis greitesnis ir kokybiškesnis.

Patiko straipsnis? Pasidalink juo socialiniuose tinkluose!

55Shares

Parašykite komentarą