Vis dažniau pastebiu, kaip jauni žmonės ieško uždarbio internete ir pradeda nuo paprastų darbelių. Galiausiai nusprendžia sukurti nuosavą verslą internete. Kai kurie jų tampa blogeriais, kiti įkuria internetines parduotuves, dar kiti – pradeda savo infoverslą.
Tokia tendencija man patinka. Nes manau, kad dirbti namuose ir laisvu grafiku yra žymiai geriau, už darbą kontoroje nuo aštuonių iki penkių. O dirbti sau tikrai daug geriau, nei dirbti toje pačioje kėdėje, tačiau kažkam kitam.
Tokiu keliu jau praėjo labai daug sėkmingų žmonių, juo einu ir aš pats. Tačiau iš visų išvardintų nuosavo verslo internete variantų bene labiausiai man artimas yra infoverslas. Apie jį rašiau praėjusiame straipsnyje ir pamatęs didžiulį susidomėjimą nusprendžiau šią temą pratęsti. Todėl šiame straipsnyje kalbėsiu apie infoverslo pliusus ir minusus.
Kam skirtas infoverslas?
Sakyčiau, kad infoverslas pirmiausia puikiai tinka žmonėms, kurie jau sukaupė kokią nors gyvenimišką arba profesinę patirtį ir dabar nori ja pasidalinti. Savaime suprantama, ne už dyką.
Infoverslas idealiai tinka žmonėms, kurie pagal savo prigimtį yra kūrėjai bei mėgsta ir sugeba iš nieko padaryti kažką. Taip pat tiems, kuriems įdomu rašyti tekstus, kurti videopamokas, ko nors naujo mokytis ir svarbiausia perduoti savo žinias kitiems.
Geriau ir greičiau pavyksta realizuoti save infoversle savo srities specialistams, o taip pat ir žmonėms, kurie turi kokį nors mėgstamą užsiėmimą. Štai mano asmeninis infoverslas yra reklama internete ir SEO paslaugos. Tiesa tai kiek netradicinis infoverslas. Tačiau bet kokiu atveju aš užsidirbu iš to, kad kitiems parduodu savo „know-how” už pinigus.
Infoverslo pliusai
Pirmas pliusas yra tas, kad infoverslas – tai santykinai pasyvus verslo modelis leidžiantis susikurti pastovių pasyvių pajamų srautą.
Kodėl santykinai? Ogi todėl, kad prieš sistemai pradedant dirbti be tavo nuolatinio dalyvavimo, tau teks nemažai paprakaituoti, nes pačią sistemą parduosi tik ją populiarindamas. Tam reikės sukurti gerą infoproduktą, suburti aplink save auditoriją, dirbti su ta auditorija, rasti naujų klientų kanalus ir t.t.
Mano asmeniniu požiūriu tau reikės ne mažiau nei 2 metus aktyviai suktis tam, kad išvystytum savo veiklą. O kai verslas jau įsisuks, tau vistiek norėsis daugiau, todėl manau tikrai nuspręsi plėsti savo verslo apimtis.
Gera žinia, kad infoversle parašius straipsnį vieną kartą, jis tau dirba metų metus, pritraukdamas naujus prenumeratorius (tavo pasekėjus). Kartą per tris – keturis mėnesius tu gali sukurti savo infoproduktą, o jis dėka gero marketingo gali būti gerai parduodamas net keletą metų.
Ir tai mano galva didžiausias pliusas – pasyvus pajamų srautas iš veiklos, kurią tu atlikai vieną kartą.
Antras infoverslo pliusas – nuolatinis augimas
Tiek finansinis augimas, tiek asmeninis. Kiekvienas naujai sukurtas produktas padidina tavo bendrą mėnesinį pelną. Kiekvienas naujas tūkstantis skaitytojų populiarina tave ir daro įtakingesnį tavo nišoje. Kiekvieni metai, praleisti infoversle, suteikia naujų žinių ir neįkainojamos patirties, kurios nei iš vienų kursų tu negausi.
Beje dažnai tarp infoverslininkų yra didžiulis procentas žmonių, besidominčių vegetarine ar sveika mityba, ezoterika, dvasinėmis praktikomis, sportu ir žinoma asmeniniu tobulėjimu.
Tiesą sakant pirmą kartą tai pastebėjęs aš pagalvojau… nejaugi jie visi išėjo iš proto nuo daugybės pinigų ir nieko neveikimo? Tačiau gerokai vėliau pats supratau, kad geriau jau pasisotinti riešutais tam, kad po kiek laiko užplūdus jėgoms galėčiau efektyviai dirbti antroje dienos pusėje, nei miegoti, pasislėpus už monitoriaus 🙂
Trečias pliusas – LAISVĖ!
Laisvas darbo grafikas suteikia laisvę nuo vergovės ofise, tačiau ribos visgi egzistuoja. Yra nemenka tikimybė persidirbti namuose, nes norėdamas padaryti daugiau nepastebi, kaip imi vogti laiką iš šeimos.
Tradiciniame versle klientai mums diktuoja, ką ir kiek daryti. Infoversle mes turime visišką veiksmų laisvę. Patys išsirenkame temą, kuri mums įdomi ir dirbame ties ja.
Mes galime patys rinktis, su kuo dirbti, o su kuo – ne. Tačiau maloniausia tai, kad savo produktų ir paslaugų kainas taip pat nustatome patys. Ir čia kol kas netenka kalbėti apie rinkos diktatūrą. Todėl, kad daugelyje nišų tokios rinkos tiesiog dar nėra. Ir tavo kainos bus nulemtos ne konkurentų skaičiaus, o tavo ambicijų.
Infoverslo minusai
Būsiu objektyvūs – infoversle minusų taip pat yra. Nors gal kai kas mano išskirtus minusus gali laikyti pliusais, tačiau mano asmeninis sąrašas atrodytų taip:
Pirmas minusas – viešumas
Norom nenorom tau tenka bendrauti su daugybe žmonių ir pristatyti viešai savo kūrinius – pamokas, video, įrašus, infoproduktus, taip pat tenka organizuoti seminarus. Ir gerai, jei tu neturi scenos baimės, nes jei turi, dar teks ir su tuo pakovoti.
Tačiau net jeigu tu ir puikiai jautiesi prieš auditoriją, kyla kita problema. Kuo labiau tau sekasi, tuo labiau tave apkalba, vertina ir, žinoma, kritikuoja. Tai visai gerai, kaip sako Dan Kennedy: „Jei šiandien manęs neapipylė purvu, vadinasi dirbau nepakankamai efektyviai”. Tačiau žinoti teoriškai – tai viena, o visai kas kita – pajausti kiekvieną dieną praktiškai.
Pasakysi, kad viskas paprasta. Renk kokybišką medžiagą ir tavęs niekas nekritikuos. O va čia ir prasideda smagiausios linksmybės! Kuo daugiau kokybiškos medžiagos duosi savo auditorijai, tuo labiau ant tavęs visi išsilies. Netiki? O tu pabandyk:)
Antras minusas – reikės daug dirbti
Tačiau kai tai garsiai sau pasakiau namuose, pradėjau abejoti. Mintyse tarsi pasigirdo: „Turėk sąžinės! Paskutiniu metu su kompu praleidi apie penkias valandas per dieną! Prisimink, ar tik tiek dirbdavai ankstesniame darbe? Juk normalūs žmonės dirba nuo aštuonių iki penkių! Be to, į darbą turi keliauti bent valandą per kamščius. Žinoma kartais ir aš pamirštu visas ribas ir dirbu iki persitempimo.
Trečias minusas – reikalingos IT žinios.
Dėl šios priežasties infoverslas gali tapti kai kam nepriimtinas, ypač jeigu yra alergija kompiuteriams:) Tačiau kitam tai tiesiog naujas įššūkis. Gera žinia, kad tu neprivalai visko daryti savo rankomis. Svarbiausia yra žinoti ką reikia daryti, visa kita gali pasamdyti, kad padėtų tau padaryti už pinigus.
Ketvirtas minusas – …
Hmm, keista. Aš jų daugiau nežinau. Norėjau užrašyti – būtinybė nuolat kurti naujus produktus ir atnaujinti senus. Tačiau koks gi tai minusas? Tai pliusas. Jeigu tik galima būtų sukurti vieną produktą ir daugiau išvis negalvoti apie nieką visą likusį gyvenimą, aš tikrai nesimokyčiau nieko naujo, netobulinčiau senų įgūdžių ir taip nebūtų augimo. Ir galiausiai būtų nuobodu.
Štai toks tas infoverslo pliusų ir minusų sąrašas mano akimis.